OTWÓRZ RAZEM Z NAMI BIBLIOTEKI W EŁCKICH SZPITALACH

Napisane przez niedziela, 06 maj 2018 05:36

Serdecznie zachęcamy Was do współtworzenia bibliotek w ełckich szpitalach dla pacjentów oraz dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu „Ełk – Tu czytam książki”. Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Ełk. Honorowy patronat nad projektem objął Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Prośba jest szczególna – bo o książki ulubione, takie, które kochacie, które pomogły zmienić coś na lepsze w waszym życiu, poprawiały humor, uczyły a może pobudzały do marzeń. Takie, które teraz mogą posłużyć komuś innemu, wywołać uśmiech, dodać nadziei i siły w chorobie. Radością dla organizatorów będą książki psychologiczne, które ułatwiają zwrócenie się w najpiękniejszą stroną - w stronę siebie, swojego własnego „ja”. Pamiętajcie także o osobach niepełnosprawnych – bo dla nich też utworzona zostanie biblioteczka. Książki powinny być w dobrym stanie wydane po roku 2000 r. 

Każda książka, którą oddacie trafi do biblioteczek, które wspólnymi siłami utworzymy. Jeśli zebrana zostanie duża liczba książek trafią one także do Stowarzyszenie Onkoludki (dzieci z chorobą nowotworową) lub utworzone zostaną biblioteki w ełckich przychodniach. 

Projekt „Ełk – tu czytam książki” - to współpraca i praca wielu życzliwych osób i instytucji z naszego miasta. W imieniu organizatorów dziękujemy za każde Wasze - Tak!: Tak włączam się, tak biorę udział, tak – chętnie oddam książki. 

Już dziś możecie zacząć przeglądać Wasze domowe zbiory, może zechcecie się czymś podzielić, przypominamy: 
• Książki powinny być w dobrym stanie
• Koniecznie wydane po 2000 roku
• Mogą być przeznaczone zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych 
• Liczymy, że podarujecie książki, takie jakie sami chcielibyście dostać od swoich najbliższych
• Zbiórka potrwa do sierpnia 
• W sierpniu utworzymy biblioteki w szpitalach oraz Warsztatach Terapii Osób Niepełnosprawnych
• Książki oddawać możecie na terenie 9 ełckich instytucji (wrzucając do specjalnie przygotowanych skrzynek) oraz wysyłając na adres fundacji 
• Logo każdej instytucji, która dodatkowo przekaże minimum 20 książek (zebranych np. wśród pracowników) wysłanych na adres fundacji, umieścimy na regale bibliotecznym

W razie pytań i chęci współpracy organizatorzy proszą o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozostajemy z nadzieją, że każdy z Was będzie miał udział w utworzeniu biblioteczek, które mamy wielką nadzieję przyniosą samo dobro.

TUTAJ MOŻESZ ODDAĆ KSIĄŻKI ( wrzucając do skrzynki): 
1.Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki , ul. Małeckich 1 
2.Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera , ul. Władysława Szafera 2
3.Fundacja Szczęśliwy Człowiek - zbiórka w Pierogarni Babci Frani ul. Nadjeziorna 19/U4
4.Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej , ul. Armii Krajowej 17 B 
5.Urząd Miasta, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4
6.Galeria Brama Mazur, ul. Plac Miejski 1 
7.Sklep Partner AGD RTV, ul. Targowa 2
8.Stowarzyszenie Adelfi, ul. Małeckich 3 lok. 24
9.Ełckie Centrum Kultury ul. Wojska Polskiego 47

Adres do wysyłki: Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia ul. Nadjeziorna 23/54, 19-300 Ełk. 

Więcej na: https://www.facebook.com/Fundacja-Odpowiedzialni-Za-Marzenia-1663120353702017/

Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska