Cytaty

EMPATIA

MIEJ TAKI PUNKT WIDZENIA Z KTÓREGO DOBRZE WIDAĆ DRUGIEGO CZŁOWIEKA

– Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ? – Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

MĄDROŚĆ TWORZENIA

MĄDROŚĆ TWORZENIA

"Jestem malutki ludzik z plasteliny. Dlatego na imię mi Plastuś. Mam śliczne mieszkanie: oddzielny drewniany pokoik. Obok mnie, w drugim pokoju, mieszka tłuściutka, biała guma. Ta guma nazywa się myszka. A zaraz koło gumki mieszkają cztery błyszczące, ostre stalówki. A z drugiej strony, w długim korytarzu, mieszka pióro, ołówek i scyzoryk. Z początku nie wiedziałem jak się nasz dom nazywa. Teraz już wiem: piórnik."

TO NIE SZTUKA WYTRENOWAĆ SOBIE MÓZG

TO NIE SZTUKA

NASZ SEKRET JEST BARDZO PROSTY

NASZ SEKRET JEST BARDZO PROSTY

KIEDY SIĘ Z KIMŚ DZIELISZ

KIEDY SIĘ Z KIMŚ DZIELISZ

NIE WYRUSZAJ OD RAZU

NIE WYRUSZAJ OD RAZU

NIE NA PRÓBĘ

NIE NA PRÓBĘ

Słuchaj ciszy

Słuchaj ciszy

"O szczęściu mówiłem, że szczęścia trzeba szukać w sobie, a nie naokoło. Że nikt go człowiekowi nie da, jak sam sobie go nie da. Że szczęście jest nieraz bliziutko, może w tej ubogiej izbie, gdzie się całe życie żyje, a ludzie Bóg wie gdzie go szukają. Że niektórzy w sławie i bogactwie go szukają, ale na sławę i bogactwo nie każdego stać, a szczęście jest jak woda i każdemu chce się pić. Że nieraz jest go więcej w jednym dobrym słowie niż w całym długim życiu."

Wiesław Myśliwski

Kochaj siebie

Kochaj siebie

"I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobie będę głupi."

Edward Stachura

Mądrość

Mądrość

"Tylko bardzo głupi ludzie mogą zawsze mówić mądrze."

Ania z Avonlea

Nie gońcie za sukcesem (..)

Nie gońcie za sukcesem (..)

„Nie gońcie za sukcesem – im bardziej ku niemu dążycie, czyniąc z niego swój jedyny cel, tym częściej on was omija. Do sukcesu bowiem, tak jak do szczęścia, nie można dążyć; musi on z czegoś wynikać i występuje jedynie jako niezamierzony rezultat naszego zaangażowania w dzieło większe i ważniejsze od nas samych lub efekt uboczny całkowitego oddania się drugiemu człowiekowi. Szczęście po prostu musi samo do nas przyjść i to samo dotyczy sukcesu: sukces „przydarza” się nam, kiedy o niego nie zabiegamy. Trzeba słuchać, co podpowiada nam sumienie, a następnie realizować jego nakazy zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą. Dopiero wtedy przekonacie się, że na dłuższą metę – powtarzam: na dłuższą metę! – sukces przychodzi właśnie do tych, którzy o nim nie myśleli.”

Wiktor E. Frankl

Jenny Joseph- Ostrzeżenie

Jenny Joseph- Ostrzeżenie

„Kiedy będę starą kobietą zacznę nosić purpurową suknię Z czerwonym kapeluszem, choć nie pasuje ani do mnie ani do sukni I wydam całą rentę na brandy i letnie rękawiczki I satynowe sandały, choć może mi zabraknie na masło I będę siadać na krawężnikach w chwili zmęczenia I podjadać ciastka w cukierni i naciskać dzwonek alarmu I stukać moją laską o płot. Nadrobię za wszystkie lata mojej poważnej młodości Będę wychodzić w kapciach na deszcz I zrywać kwiaty w ogrodzie sąsiada I nauczę się pluć na odległość. Będę nosić okropne bluzki i może się roztyję I będę jeść naraz trzy kilo kiełbasy Albo tylko rzodkiewkę przez tydzień I będę chomikować ołówki i kredki Ale póki co muszę nosić ciepłe ubrania I dawać dobry przykład dzieciom Zapraszać przyjaciół na obiad I czytać gazety Ale może powinnam poćwiczyć już dziś? Żeby ci co mnie znają nie byli za bardzo zdziwieni Kiedy na starość zacznę nosić purpurową suknię.”