Aktualności

“O szczęściu mówiłem. Że szczęścia trzeba szukać w sobie, a nie naokoło. Że nikt go człowiekowi nie da, jak sam sobie go nie da.  Że szczęście jest nieraz bliziutko, może w tej ubogiej izbie, gdzie się całe życie żyje, a ludzie Bóg wie gdzie go szukają” Wiesław Myśliwski

 

"Adoptując psa ze schroniska nie zmienisz całego świata,ale cały świat zmieni się dla tego psa".

Dziś pod ełckim Urzędem Miasta stanęła nietypowa tablica. KropELKa  znad Jeziora Ełckiego, bo tak wabi się pies z portretu, będzie pomagać innym psom wyjść ze schroniska. Tablicę Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia i przedszkolakom z przedszkola "Perełka" pomógł odsłonić prezydent Tomasz Andrukiewicz. Dzieci wzięły udział także w rozmowie na temat odpowiedzialności za braci mniejszych. Każdy otrzymał też specjalnie utworzoną, autorską kolorowankę z Kropelką. 

 — Mam na imię KropELKa, przez wiele lat mieszkałam w schronisku, aż znalazł się ktoś, kto zamiast zimnego boksu dał mi ciepły dom w Ełku. W zamian ofiarowałam  wesołe merdanie ogonkiem, dotyk zimnym noskiem na pocieszenie i prawdziwą wierną przyjaźń do końca życia - taką piękną, prawdziwą historię może od dziś przeczytać na wyjątkowej tablicy, która stanęła przy Urzędzie Miasta -każdy przechodzień, goście i mieszkaniec Ełku. 

To prawdziwa historia psa, który został adoptowany i  zamieszkał w Ełku. Pies, który był inspiracją, do stworzenia projektu wabi się Kropka. Piesek trafił do kochającego domu, jako kilkumiesięczny szczeniak, po traumatycznych przejściach. Dziś Kropka ma 7 lat, kocha długie spacery, ma też swoje ulubione miejsca na ełckiej promenadzie, latem uwielbia pluskać się w Jeziorze Ełckim. Od jej imienia powstał wizerunek  KropELKi - i jednocześnie  nieco zmienione imię -  nawiązujące do Jeziora Ełckiego. 

 Piękny  wizerunek KropElKi, umieszczony na tle Jeziora Ełckiego, który widnieje na tablicy, ma na celu wspomaganie adopcji psów ze schronisk. Na tablicy znajdują się dwa kod QR, które przekierują nas bezpośrednio do strony Urzędu Miasta, gdzie umieszczane są psy, które trafiły do schroniska z terenu naszego miasta. Drugi kod pokaże nam bezpośrednio schronisko Sonieczkowo, gdzie przebywają psy odłowione na naszym terenie. Dzięki temu każdy kto zeskanuje kod będzie mógł poznać czworonogi czekające w schronisku na nowy dom. 

KropElKa, to wyjatkowy pies z nosem  w kształcie serduszka, to celowy zamysł projektowy,  i smutkiem w oczach, smutkiem, który prosi, aby pamiętać, że:

  • Adoptując psa ze schroniska ratujesz mu życie

  • Psy bez pomocy człowieka, same nigdy nie opuszczą schroniska 

  • W Schroniskach w całym kraju przebywają również psy, które są tam od wielu lat 

  • Ratując psa ze schroniska zyskujesz najwierniejszego przyjaciela na czterech łapach - do końca życia. 

Mocno wierzymy, że KropElKa podobnie jak kamykoludek Lampo skradnie serca Ełczan, a jej nosek w kształcie serca rozkruszy każdy lód i przekona wiele osób do adopcji psa.  Projekt autorstwa Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia. Wykonanie: Ar-tec Reklama Adam Niedźwiecki. Za pomoc i współpracę brdzo dziękujemy Urzędowi Miasta. 

Pomysł i koncepcja projektu: Monika Drobińska 

Realizacja projektu: Monika Drobińska, Ewelina Młynarska, Elżbieta Gienieczko - Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia

Wykonanie  i montaż tablicy: Adam Niedźwiecki Ar-tec Reklama

Rysunek: Zuzanna Awramik  

 

moikjhhll

grupowe

IMG 1998

IMG 2045K

IMG 1924K

20089c3a bfbd 4762 8c18 e9478764b04d

IMG 1904gg

IMG 1896 1

IMG 1902

IMG 1883

IMG 1884

netlll

IMG 2014

IMG 9755v

IMG 1821

IMG 1828kropelka

IMG 1815 1

SCHRONISKO

 

Już  16 grudnia ( piątek) o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy do Parku Solidarności.

Święty Mikołaj rozda zabawki dzieciom, mieszkańcy Ełku ubiorą także wspólnie choinkę. Drzewko udekorowane zostanie ręcznie przygotowanymi przez mieszkańców eko ozdobami. Włączyć może się każdy chętny. Zapraszamy:). 

eko rynek

Strona 1 z 7