Nad Jeziorem Ełckim powstała plenerowa tabliczka mnożenia - Dawne podwórko Wyróżniony

Napisane przez niedziela, 16 maj 2021 14:57

Nad Jeziorem Ełckim powstała plenerowa tabliczka mnożenia, to kolejny pomysł Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia na edukację przez zabawę. Obok stołu na którym znajduje się tabliczka wkrótce pojawią się także  ekologiczne krzesła, projektu fundacji, które otrzymały drugie życie. Zaprojektowaliśmy je dla Was tak, by było widać w nich zarówno elementy stare, jak i nowe "tchnienie". Kto oglądał " Toy Story", ten wie, że rzeczy też żyją i nie lubią śmietnika:). 

Tabliczkę mnożenia zaprojektował i wykonał na nasze zlecenie utalentowany ełczanin -  Michał Gużewski.  Malowanie na drewnie to nie lada wyzwanie, w dodatku bardzo pracochłonne. Michał włożył w nią mnóstwo pracy,  serdecznie dziękujemy. Bardzo cieszymy się, że są jeszcze ludzie, którzy chcą działać lokalnie i projektować swoje miejscowości. Tabliczka już po kilku minutach od montażu cieszyła sie zainteresowaniem najmłodszych. 

Wideo: 

Dlaczego tabliczka mnożenia w plenerze? 

Smutna jest edukacja, która każe „kuć na pamięć”, być bezbłędnym. Jeszcze smutniejsza ta, która walczy jedynie o najwyższe wskaźniki w ogólnopolskich rankingach. Smutna jest edukacja, w której najlepszy uczeń, to ten najbardziej posłuszny, który robi to co mu każą i nie ma swojego zdania.  Smutna jest edukacja, która uznaje, że dziecko zasługuje na jedynkę ponieważ zaciekawił je cień rzucany przez drzewo, a nie budowa liścia. Smutna jest edukacja, w której uczeń nie może myśleć po swojemu i odbiegać od narzuconego standardu myślenia...Piękne jest zdobywanie wiedzy, piękna jest nauka, piękna jest ciekawość świata, piękne są rzeczy niestandardowe...

Edukacja przez zabawę, to przede wszystkim doskonała metoda na rozluźnienie, eliminację stresu i napięcia. Pobudza ciekawość i samodzielność myślenia. To także bardzo niezwykle cenna forma kreatywności – a ta z kolei, to  najlepsza z możliwych cech dobrego, przyszłego pracownika XXI wieku. Mechaniczne przyswajanie wiadomości burzy często  najpiękniejszą z dziecięcych cech  - ciekawość.  Dziecko samo nie zaproponuje takiego sposobu nauki, ale mogąc go obserować, kiedyś może samo zacznie stwarzać własne alternatywne rozwiązania. Edukacja przez zabawę, to także nauka  praktycznych i najważniejszych umiejętności –  spokojnego radzenia sobie w życiu. A gdy ciekawą edukację połaczy się z przepięknymi okolicznościami przyrody - sukces na świeżym powietrzu gwarantowany:). 

Życzymy Wam otoczenia, takiego jakiego oczekujecie,  które sami kiedyś wspólnie zaprojektujecie. Serdecznie zachęcamy do nauki w plenerze. 

Pomysł: Monika Drobińska 

dwa talbliczka

otabliczka

kolejne 2

kolejne 1

IMG 4795 1
 
Michał Gużewski - wykonawca tabliczki mnożenia 
 
IMG 4754
 
Nowe życie starych krzeseł:)  Eko krzesła z odzysku 

IMG 5173

IMG 4772

IMG 4771

IMG 4790

IMG 4795

otabliczka

IMG 5214

tavliczk1

Tabliczkę mnożenia znajdziecie przy Eko Chatce z grami planszowymi na ełckiej promenadzie 

trzytabliczka

IMG 4769

IMG 4815

 

Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska