Dawne podwórkowe gry nad Jeziorem Ełckim - dziś kolejna edycja gry w gumę Wyróżniony

Napisane przez niedziela, 16 maj 2021 08:16
Fot. Archiwalne Fot. Archiwalne

Gra w gumę, kawa za uśmiech, mały piknik na trawie, to już dziś nad Jeziorem Ełckim. W imieniu organizatorów, Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia, serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby ( dzieci wraz z opiekunem) do udziału w czwartej edycji podwórkowych gier z lat 80. i 90., a wszystko w atmosferze radosnej zabawy. Będzie można także pomalować kolorowe kamyki, które w czerwcu ozdobią plener Jeziora Ełckiego. Organizatorzy zapewniają niezbędne materiały. Jeśli chcesz piknikować  z nami na trawie, wypić kawę czy herbatę, zabierz ze sobą coś pysznego i koniecznie uśmiech :).  Mamy też dla Was niespodziankę, otwarcie pierszej plenerowej, edukacyjnej "zabawy", która zamieszka nad Jeziorem Ełckim:) 

Akcja o charakterze rekreacyjnym odbędzie się dziś o godz. 12.00 przy ul. Nadjeziornej (promenada ełcka, łaka vis a vis budynku Villa Park, w pobliżu placu zabaw).

Kto z Was pamięta, jak wyglądały podwórkowe zabawy młodzieży w latach 80. i 90.? Trzepaki, gra w klasy, ukochana guma, którą nosiło się wszędzie, w piórniku, kieszeni, plecaku, torebce, sukience, bez gumy do skakania, prawdziwa młoda dama, nie ruszała się wtedy nigdzie. O kredę w kieszeni też było nie trudno, bo każdy wiedział co to gra w klasy. Gier było mnóstwo, ich źródłem nie była chińska fabryka, lecz dziecięca kreatywność, przydawało się wszystko, piasek, patyk, kamień, kapsle i choć powstawały z niczego, nigdy nie można im było zarzucić banalności. Wciągały tak bardzo, że do domu, długo po dobranocce z podwórka wracaliśmy najczęściej z płaczem…

W razie pytań: 511-589-675 Monika, 669 - 267 - 886 Marzena.

Serdecznie zapraszamy! Nie "prześpijcie" niedzieli:). Do zobaczenia. 

Dawne gry podwórkowe

IMG 6588f

 
Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska