Stół Wielkanocny w Ełku dla osób potrzebujących, samotnych oraz bezdomnych Wyróżniony

Napisane przez czwartek, 01 kwiecień 2021 06:28
Fot. Archiwalne Monika Drobińska, Wielkanoc 2020 Fot. Archiwalne Monika Drobińska, Wielkanoc 2020

Kochani, jak co roku bardzo serdecznie zapraszamy Was do naszego Wielkanocnego Stołu. Żałujemy, że nie możemy usiąść przy nim normalnie i spotkać się razem z Wami. Znowu będzie bez uścisków, ciepłych bliskich życzeń i długich rozmów,  będą jednak na Was czekać ciepłe obiady na wynos  i drobny suchy prowiant. Symboliczny stół dla potrzebujących w czasie pandemii, samotnych oraz bezdomnych, stół dla wszystkich ełczan, którzy tego potrzebują stał będzie w tym roku na tarasie Pierogarni Babci Frani,przy ul. Nadjeziornej 19/U4,  tam będą czekały na Was paczki, które sami będziecie mogli odbierać.  Dania odbierać możecie w godzinach 11.00 - 15.00. 

W Pierogarnii Babci Frani będziecie mogli także z naszej tablicy paragonowej odpiąć paragon i w zamian wziąć ciepły obiad z dwóch dań. Na tablicy będzie jak zawsze 30 paragonów, jeśli zabraknie, nic się nie martwcie, obiad dostaniecie bez problemu, a my potem pokryjemy koszty.

Jak co roku Wielkanocny Stół sponsoruje nasz stały sponsor  Energoutil, któremu z całego serca dziękujemy, za wielkie serce i za to, że niezmiennie jest z nami. 

Przypominamy gdzie jest i jak wygląda nasza tablica z paragonami w Pierogarni Babci Frani: 

131985786 2239657906158347 863513344149393713 n

Życzymy Wam pięknych świąt Wielkanocnych, wiele ciepła i dobra w spotykanych przez Was ludziach, niech życzliwość zamienia się w nadzieję, które doda Wam sił do zmiany rzeczywistości. 

A tak było w tamtym rokuhttps://www.dziendobryelk.pl/jedyne-takie-miejsce/item/1162-elk-dzieli-sie-dobrem-nad-jeziorem-elckim-stanal-wielkanocny-stol-dla-potrzebujacych

Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska