Kinowa "kultowa klasyka" na kamykach - wzdłuż Jeziora Ełckiego Wyróżniony

Napisane przez wtorek, 23 marzec 2021 08:48

Ełczanie na kamykach znajdą także ukochane kino Polonia, kultowe filmy i bajki...

Na kamyki przenieśliśmy już motyw literatury, Małego Księcia, Kubusia Puchatka, Włóczykija, Muminków i wielu innych wartościowych postaci z literatury, kina i bajek. Każdy kamyk o czymś będzie mówił, o czymś przypomniał, każdy będzie ważny dla kogoś innego.  Mały Książe przypomni nam o odpowiedzialności, Włóczykij o umiejętności bycia tu i teraz, Miś z "oklapniętym " uszkiem nauczy przywództwa, w końcu są w tym profesjonalistami. A Wszystko złożone w całość będzie naszą skarbnicą mądrości...

Bo kamyki, które ozdobią plener jeziora ełckiego, to nie tylko piękno wizualne, to także, jak już wiecie piękne motywy literatury, historii, sztuki, niezastąpionej kinowej klasyki i kultowych bajek.  Ich piękno nie ma nic wspólnego z próżnością i jedynie pięknem, ma natomiast dużo wspólnego  z wielką mądrością prostoty. Na kolorowych kamykach spotkacie m.in. najsłynniejszego czworonoga PRL -u, "urodzonego" w 1967 r.  stworzonego przez Lechosława Marszałka ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Będzie też miś celebryta, lider, społecznik i przywódca z "oklapniętym uszkiem" znanym na całym świeci  - Miś Uszatek, ale także wiele innych kultowych postaci...

Kamyki będą przeganiać chmury codzienności, wywoływać tysiące, a może miliony Waszych uśmiechów i przypominać nam o rzeczach najprostszych. Projekt stawia także na promocję aktywności w najprostszej formie, długich spacerów, oglądania wschodów i zachodów słońca i obcowania z naturą. Dla dzieci ma być zachętą by porzucić smartfona i wyjść na spacer kolorowym "traktem", gdzie każdy będzie mógł odnaleźć namalowane przez siebie kamyki, pośród kamyków z innych miast i Państw. 

Ale nade wszystko ten projekt to Wy, także osoby niezmiernie utalentowane. Dziś przedstawiamy Wam kamyki w wykonaniu utalentowanego ełczanina -  Michała Gużewskiego, który na kamyki przeniósł swoje ulubione postacie z kinowej skarbnicy. Kamyki w jego wykonaniu dosłownie zapierają dech w piersiach i od razu skradły nasze serca. A Wam jak się podobają? 

Kończąc pracę rekrutacyjne w projekcie pragniemy także bardzo serdecznie podziękować za zaufanie -  Sponsorom projektu.  Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby efekt końcowy projektu, który w Ełku łączy świat -  był najpiękniejszym podziękowaniem. Bo razem jest fajniej, bo razem możemy więcej..." Więc chodż pomaluj z nami świat...":)

♥Energoutil Ełk 

♥Wasilewski Developer 

♥Rutkowski Development 

♥Basiewicz Developer

♥Grodzki Development

♥Raz jeszcze kłaniamy się firmie, która pro bono wykona chodnik - Hortus wielkie dzięki raz jeszcze! 

IMG 7675

IMG 7676

IMG 7672

IMG 7666

IMG 7710

IMG 7709

Dziś też pokazujemy Wam wizualizację pierwszego metra kamykowego chodnika: 

IMG 4553

 

IMG 9586 1

 
 
Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska