"No weź zostaw smartfona. No weź Ełk chodź do nas" - zabawy podwórkowe w Ełku

Napisane przez piątek, 28 luty 2020 05:28

W imieniu organizatorów, Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia, serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby ( dzieci wraz z opiekunem) do udziału w drugim pokazie podwórkowych zabaw z lat 80. i 90., a wszystko w atmosferze radosnej zabawy. Akcja o charakterze rekreacyjnym odbędzie się już jutro o godz. 12.00 w Parku Solidarności (centrum). Osoby, które nauczyły się skakać  w gumę, mogą jutro wziąć udział w konkursie, wygra oczywiście najwytrwalszy:). Sponsorem wydarzenia jest:

♥ KAJO Hurtownia Artykułów Biurowych, Szkolnych i Zabawek Ełk, ul. Łukasiewicza 8a

Kto z Was pamięta, jak wyglądały podwórkowe zabawy młodzieży w latach 80. i 90.? Trzepaki, gra w klasy, ukochana guma, którą nosiło się wszędzie, w piórniku, kieszeni, plecaku, torebce, sukience, bez gumy do skakania, prawdziwa młoda dama, nie ruszała się wtedy nigdzie. O kredę w kieszeni też było nie trudno, bo każdy wiedział co to gra w klasy. Gier było mnóstwo, ich źródłem nie była chińska fabryka, lecz dziecięca kreatywność, przydawało się wszystko, piasek, patyk, kamień, kapsle i choć powstawały z niczego, nigdy nie można im było zarzucić banalności. Wciągały tak bardzo, że do domu, długo po dobranocce z podwórka wracaliśmy najczęściej z płaczem…

Spotkania zaczęliśmy od nauki gry w gumę.  W tym tygodniu dzięki naszemu sponsorowi -  KAJO Hurtownia Artykułów Biurowych, Szkolnych i Zabawek Ełk, ul. Łukasiewicza 8a  zagramy w gumę oraz Hula - Hop. Na kolejnych spotkaniach nauczymy Was kolejnych gier podwórkowych – a to wszystko po to, aby wiosną zaprosić Was na wielki Piknik Gier Podwórkowych, ze wspaniałymi nagrodami. 

W imieniu fundacji bardzo dziękujemy wieloletnim wolontariuszom fundacji  - Dominice Pokorskiej (animatorce) za profesjonalne podejście, zaangażowanie i długi trening, dzięki, któremu opanowała grę w gumę do perfekcji, również z nauką Hula - Hop oddamy Was bez wahania w jej ręce oraz Marzenie, która poprowadziła i koordynowała akcję. Podziękowania składamy również Pani Marzenie Czajkowskiej, nauczycielce wychowania fizycznego z SP2 za słowa poparcia i zachęcenie młodzieży z klasy 6 c do współdziałania w inicjatywie. Serdecznie dziękujemy sponsorowi drugiej edycji:  KAJO Hurtownia Artykułów Biurowych, Szkolnych i Zabawek Ełk, ul. Łukasiewicza 8a 

W razie pytań: 511-589-675 Monika, 669 - 267 - 886 Marzena, Edyta 512  - 051 - 419 

Serdecznie zapraszamy! Nie "przeklikajcie" soboty:). Do zobaczenia jutro. 

Więcej: 

Tak było w minioną sobotę: https://www.facebook.com/dziendobryelk/videos/823367678181845/

gra wegimeelk

grawgume34

gra w gumę 3

gra w gumę 2

grawgumeelk

grawgumeelk

Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska