Mały Książę, Róża, Włóczykij, Muminek, Kubuś Puchatek - odwiedzą Ełk Wyróżniony

Napisane przez środa, 10 luty 2021 19:33

 - " Nie wierz swym oczom szepnął wiatr. Jeśli kochasz, sercem patrz"

Ełk w najbliższą niedzielę odwiedzi Mały Książe, Róża, Muminek, Włóczykij i Kubuś Puchatek. Przygody Misia o "małym rozumku", mądrość Muminków, nietuzinkowe przemyślenia włóczęgi  - podarują ełczankom i ełczanom uśmiech i mądre życzliwe myśli, rozjaśniając niełatwe czasy. To właśnie w ich przygodach m.in. znajdziemy proste, dostępne dla każdego wsparcie psychologiczne, którego dziś potrzebujemy. Tym którzy nie trafią na kamyki serdecznie polecamy książki.

Wszystko za sprawą współpracy Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia i Przedszkola "Ekoludki", a także niegasnącej miłości do książek. W całym Ełku, w znanych plenerowych punktach, na promenadzie, przy eko bibliotekach, eko chatkach, na mostach i wielu innych miejscach -  znajdziecie piękne, ręcznie malowane kamyki z najpiękniejszymi cytatmi, bo mądrość tych postaci, to wielka skarbnica wiedzy. Milcząca  natura kamyków, zamieni się w wymowny przekaz. Podobne  przekazy psychologiczne w dużo większej formie pojawią się także wkrótce w innych przestrzeniach naszego miasta. Ale o tym następnym razem. 

Jeśli znajdziecie taki kamyk możecie go zatrzymać lub podarować go bliskiej Wam osobie, która takiego wsparcia może potrzebować. Zróbcie także zdjęcie i oznaczcie go "hasztagiem" #dzieńdobryełk. Nie zabieraj prosimy więcej niż jednego kamyka, tak aby inni też mogli na taki trafić. 

Za współpracę, przykład bezinteresownej życzliwości i otwartości oraz  dzielenie się z innymi swoim malarskim talentem dziękujemy serdecznie Pani Ewelinie Młynarskiej. 

– "Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje"

IMG 2457

 -" Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół"

Antoine de Saint-ExupéryMały Książę

IMG 2459

 - " Nie wierz swym oczom szepnął wiatr. Jeśli kochasz, sercem patrz"

IMG 2461

– "A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika".

IMG 2458

Na kamykach znajdziecie również proste przesłania: 

 - Kochaj 

 - Wybaczaj

 - "Co zasiejesz, to zbierzesz"

 - Pomagajmy sobie nawzajem

 - Śmiejmy się i żartujmy bez obrażania innych

 - Nie bijmy - to boli

 - Rozmawiam argumentami - nie obrażaniem 

 - Nie sprawiam innym przykrości

 - Bawię się bezpiecznie

 - Pomagaj młodszym i starszym

 - Nie niszczę zabawek i książek, oddaje do eko chatek

  - Odpoczywaj w ciszy

IMG 2455

W tym roku pod naszm stałym hasłem, cyklicznych wydarzeń " Ełk z sercem" również będziemy o sobie nawzajem pamiętać. Bo Walentynki to nie lukrowane sztuczne serduszka, to życzliowść, otwartość, ciepły uśmiech, miłe słowa i małe gesty. Pomoże nam w tym mądrość postaci z bajek. 

plakat2

Tak było u nas w Walentynki w tamtym roku: 

https://www.dziendobryelk.pl/jedyne-takie-miejsce/item/1018-uroczystosc-dla-osob-samotnych-w-elku-14-02-2020-r

 

Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska