Cały świat maluje z nami. Kolorowe, ręcznie malowane kamyki wpiszą się w plener Jeziora Ełckiego Wyróżniony

Napisane przez wtorek, 12 styczeń 2021 17:10
Kamyki namalowane przez "Ekoludki" Ełk Kamyki namalowane przez "Ekoludki" Ełk

 

Zostań z nami architektem. Architektem Polski, radosnej, otwartej, wspólnej, gdzie razem możemy więcej. Miejsca, które zachęca do zachwycania się naturą i jej pięknem, do bycia „tu i teraz”, długich, pieszych wędrówek wzdłuż jeziora ełckiego, pozostawienia auta, oglądania wschodów i zachodów słońca, a także radosnej, wspólnej twórczości, która wywoła na twarzy mieszkańców i turystów nie jeden uśmiech. Zmieniaj z nami świat. 

Mamy już pierwsze kamyki i deklaracje. Będą malować z nami przedszkolaki, uczniowie, firmy i osoby prywatne, również te wyjatkowo utalentowane. W akcję włączyło się już wiele Polskich miast, a także innych Państw i  na pewno, to nie koniec listy.  To już projekt nie tylko międzynarodowy, ale również projekt, który wymknął się poza Europę, bo malować z nami będą dzieci z Nairobi ze slumsów, dzieci z plemienia Samburu i kilku innych miejsc Kenii. Włącz się w akcję,  pozwól  innym poznać Ełk, a nam zobaczyć piękno świata. 

IMG 8449

❤️ W Ełku trwa projekt malowania kolorowych kamyków którymi udekorujemy wiosną/latem chodnik ełckiej promenady vis a vis Jeziora Ełckiego, w pobliżu wieży widokowej,  ( patrz filmik powyżej- tak to mniej więcej będzie wyglądać). Projekt będzie realizowany wspólnymi siłami. Mamy już firmę, która bezpłatnie ułoży kamyki w chodniku .
Mamy już też zgodę Urzędu Miasta na udekorowanie chodnika. Teraz potrzebujemy Waszej pomocy.
❤️Międzynarodowy projekt ma nas połączyć, ma pokazać, że Polska to kraj, który też potrafi być otwarty, radosny i działać w zespole. To ma być miejsce, które będzie zachęcać nas do długich spacerów wzdłuż jeziora, do zachwycania się pięknem natury, oglądania wschodów i zachodów słońca, a także radosnej twórczości, która wywoła na twarzy mieszkańców i gości nie jeden uśmiech...
❤️Akcja ma również na celu zachęcenie do wzajemnych odwiedzin naszych miast i państw, stworzenia życzliwej atmosfery i pokazania, że razem możemy więcej.
 
Kamyki wykonane przez Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Ełku.
 
IMG 7659
 
IMG 7662
 
 
IMG 8448
 
 IMG 7661
 
Serdecznie zachęcamy Was do włączenia się w akcję malowania kolorowych kamyków, które wiosną/latem ozdobią Ełk - wpisując się w architekturę obrzeży Jeziora Ełckiego. Projekt zrealizowany zostanie dzięki zaangażowaniu chętnych do współpracy instytucji i osób prywatnych z całej Polski i świata, a także współpracy z miastem Ełk (udostępnienie chodnika), wsparciu sponsorów, a nade wszystko firmy, która bezpłatnie wykona i zabezpieczy profesjonalnie „kolorowy dywan” z kamyków. 
 

Jeśli Wy również chcecie się włączyć przeczytajcie wytyczne! Nie zapominajcie o wielkości kamyków! Koniecznie muszą być małe i w miarę płaskie, ale też nie za płaskie :) jak na załączonym filmie, w przeciwnym razie mogą zostać odrzucone ze względów bezpieczeństwa! Nie zapominajcie o tym! Kamyki koniecznie musicie także polakierować lakierem do akrylu. W przypadku grup przedszkolnych odpowiada za to pedagog ( niech to bedzie wasz wkład). 

IMG 8450

  1. Kamyki należy malować farbami akrylowymi,  prace należy zabezpieczyć lakierem do akrylu i tak przygotowane przekazać nam. Na terenie Ełku możliwość odbioru osobistego. Z pozostałych miast i Państw wysyłka. Adres - KLIK .

  2. Malowane kamyki przekazywać mogą zarówno instytucje, jak również osoby prywatne. Do wysyłki nalezy dołączyć imię, nazwisko lub nazwę firmy czy organizacji, telefon kontaktowy i adres email. 

  3. Motyw dowolny, preferowany związany z pięknem natury, mazurami, jeziorami, postaci z bajki, motywy charakterystyczne Waszym miastom i Państwom, każdy wykonuje także jedne kamyk z herbem miasta lub motywem charakterystycznym swojego Państwa.

  4. Kamyki powinny być mniej więcej wielkości wskazanych na filmiku (małe) - około 5 cm. Kamyki nie mogą być kanciaste. 

  5. Każda instytucja, która zdecyduje się na współpracę i przekaże nam minimum 50 malowanych kamyków, może wykonać także na kamyku swoje logo lub nazwę instytucji ( warunek konieczny do umieszczenia logo). Instytucje z zagranicy mogą namalować dowolną ilość kamyków, ze względu na koszty wysyłki, ale oczywiście im więcej tym lepiej:) .Ich logo zostanie umieszczone niezależnie od przesłanej ilości.  Pamiętajcie o flagach Waszych Państw, i ważnym motywach dla Waszego regionu, niech kamyki dumnie je reprezentują. 

  6. Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia zastrzega sobie prawo do niewykorzystania wszystkich prac podczas dekorowania (nie dotyczy to kamyków z logo, jeśli zostaną poprawnie wykonane).

  7. Niewykorzystane kamyki użyte zostaną do innych celów.

  8. Pierwszeństwo będą miały kamyki wykonane oryginalnie, estetycznie, ciekawie.

  9. Zbiórka kamyków potrwa do końca kwietnia. Po tym terminie kamyki nie będą przyjmowane. Instytucje spoza Polski kamyki mogą wysyłać najpóźniej do końca maja. 

  10. Deklaracja współpracy o treści: Zgłaszamy się do udziału w międzynarodowym projekcie malowania kamyków, które ozdobią plener Jeziora Ełckiego. Adres instytucji, nr kontaktowy, email lub imię i nazwisko osoby prywatnej z danego Państwa - wysyłamy na maila.  Nie bierzemy odpowiedzialności za wiadomości wysyłane na FB. Prosimy o kontak telefoniczny i mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W razie pytań i chęci współpracy prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Kamyki można wysyłać  na adres: Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia ul. Nadjeziorna 23/54, 19-300 Ełk. Polska. Koniecznie z informacją i danymi autora. 

Serdecznie zachęcamy do współpracy. 

Realizatorem projektu jest Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia

Kamyki w chodniku ułoży  Firma Hortus Ełk. 

ee7b55402d49b0c9587f87659a6fd563
 
Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska