W ełckim salonie kosmetycznym powstała "biblioteka" z książkami o tematyce psychologicznej i socjologicznej

Napisane przez poniedziałek, 26 październik 2020 08:12
Fot. Zdjęcie z książki 1000 Powodów, by pokochać Audrey Hepburn Fot. Zdjęcie z książki 1000 Powodów, by pokochać Audrey Hepburn

 „Makijaż sprawia, że jesteśmy piękne tylko z wyglądu, ale nie pomaga jeśli ktoś ma brzydkie wnętrze. Chyba, że będzie jadł kosmetyki” - żartowała Audreay Hepburn  -ucieleśnienie szyku, wdzięku i piękna płynącego z wnętrza.

Wierzyła, że piękno kobiety, ale także piękno każdego człowieka, nie zależy tylko od pieprzyka, ale jest ...odbiciem naszej duszy. Bardzo dużo robiąc, aby ten świat zostawić choć trochę lepszym nie zapominała o złotej zasadzie: o tym, jak bardzo jest ważny czas tylko dla siebie. Takim czasem dla siebie - może być właśnie książka, nasz przyjaciel. W życiu każdego człowieka nie brakuje zakompleksionych osób, toksycznych ludzi, "wilków w owczej skórze" – udających przyjaciół, "nie fair" zachowań,  problemów, wyzwań, chorób, cierpienia. Prawdziwych przyjaciół życząc Wam, w niełatwych czasie - utworzyliśmy kolejną bibliotekę. Książki możecie wypożyczać w profesjonalnym salonie kosmetycznym Santai, gdzie również zadbacie o piękno ciała. 

IMG 5856

Serdecznie zapraszamy Was do nowo powstałej biblioteki w ełckim salonie kosmetycznym Santai, to pierwsza taka biblioteka w naszym mieście, którą nazwaliśmy „Piękno ludzi- piękno miejsc”, tak jak zwykliśmy nazywać miejsca wyjątkowe. Autorem projektu jest Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia. Projekt współfinansowany przez Salon Santai. Współtwórcami jesteście jak zawsze Wy. W niełatwych okolicznościach pandemii postanowiliśmy nie prowadzić oficjalnej zbiórki, bo nie o ilość, lecz jakość książek chodziło. „Pocztą pantoflową” zwróciliśmy się do Was i tak powstała biblioteka.

IMG 5849

Wrcając do Audreay Hepburn  - wdzięk łączyła z żelazną dyscypliną. Nigdy też nie zatraciła w sobie dziecka „ Jeśli mam być szczera, muszę przyznać, że wciąż lubię bajki i je lubię najbardziej”. Zmieniała świat – chociaż o tym nie wiedziała – dobrocią...Jest autorką słów, prostych i bardzo mądrych, które skrywają w sobie wielkie bogactwo psychologicznych przekazów...”Jeżeli chcesz mieć piękne oczy, patrząc na innych szukaj w nich dobra. Jeżeli chcesz mieć piękne usta, mów „tylko dobre” rzeczy, jeśli chcesz mieć piękną postawę stąpaj z wiarą, że nigdy nie jesteś sam...”

IMG 5852 1

IMG 5540

IMG 5851

 W bibliotece znajdziecie tylko książki o tematyce psychologiczno – pedagogicznej, piękne, mądre, wartościowe. Każdy znajdzie coś dla siebie, od Yaloma przez Viktora Frankla, Eriksona, Pana od sexu - Starowicza, Grzywocza do niesamowicie mądrych i jednocześnie bardzo prostych publikacji Ewy Woydyłło – bardzo przez nas polecanych, Katarzyny Miller, Reginy Brett, ks. Kaczkowskiego, zabawnej pozycji Nosowskiej, a także bajek terapeutycznych. Poruszana w nich tematyka to m.in.: poczucie własnej wartości, typy osobowości, roszczeniowe postawy, odpowiedzialność, siła wewnętrzna, choroby duszy, alkoholizm, piękno człowieka, pewność siebie, wolność, wybór, toksyczni ludzie, świadomość. 

Serdecznie dziękujemy Prezydentowi Ełku Tomaszowi Andrukiewiczowi, za przekazane książki. Marzenie dziękujemy za funkcję operatora poczty pantoflowej:). Serdeczne podziękowania składamy Przedszkolu Pod Wesołą Chmurką, za niezawodną, jak zawsze współpracę i przekazane książki. Ani bardzo dziękujemy za książki i dobór pozycji z kilku poszukiwanych dziedzin. Wam bardzo dziękujemy za każdą pozycję, choć większość z nich nie mogła trafić akurat do tej biblioteki ( inne dziedziny)  - wszystkie otrzymane książki o innej tematyce,  za Waszą zgodą, są już  w bibliotekach plenerowych.

Każdy kto odwiedzi salon będzie mógł wypożyczyć wybraną książkę na 7 dni. Na półkach zostawiliśmy wolne miejsce – to miejsce „na książki, które Wy zechcecie podarować innym, współtworząc z nami to miejsce. Może te książki odmienią czyjś świat, może pomogą w trudnych chwilach, może „rozwieją” smutki, pocieszą w niełatwym czasie, wzmocnią, wskażą inny punkt widzenia... Jeśli macie taką książkę i chcielibyście dorzucić ją do biblioteczki – zapraszamy do kontaktu z Fundacją Odpowiedzialni Za Marzenia lub Salonem Santai.

Przypominamy, że niepotrzebne Wam już książki oddawać możecie do plenerowych ełckich bibliotek w Parku Kopernika, na osiedlu Grunwaldzkim, a także w Parku Solidarności.

Życzymy Wam dobrej lektury i piękna, tego w Was i na twarzy :) 

IMG 5846

Wiedziała, jak ważny jest czas również tylko dla siebie...

jezlonek3

Jeśli chcecie o projekcie wiedzieć więcej, to warto, żebyście  nowy tydzień rozpoczęli  z Radio JARD i wskoczyli na falę  90,1 FM  - oczywiście Ełk. Już na początku tygodnia  usłyszycie o nas:) Będziemy na Podlasiu,  Mazurach i w świecie, chwalić się naszym miastem. Przy okazji serdecznie polecamy rozgłośnię! Dużo wiadomości również z naszego miasta! Poleca Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia. 

IMG 2544

Fotografie Audrey Hepburn pochodzą z książki "100 powodów, by pokochać Audrey Hepburn" - autorstwa Joanny Benecke. 

Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska