Wielkanocny stół dla osób potrzebujących w dobie epidemii

Napisane przez piątek, 10 kwiecień 2020 05:24

Kochani, zbiórka dobiegła końca! Za nami również Wielkanocny Stół dla osób potrzebujących, w czasie epidemii, samotnych i bezdomnych. Było radośnie, wiosennie i pięknie. Pomimo to mamy nadzieję, że święta bez uścisków, ciepłych, bliskich życzeń, patrzenia sobie w oczy przejdą jako jednorazowe na zawsze do historii. Potrzebujący stawili się bardzo licznie. Wolontariusze nie bali się przyjść, nie mieli wątpliwości, że cel uświęca środki, wbrew zagrożeniu, wybrali drugiego człowieka. Nikogo z nich nie trzeba było prosić, mimo, że wybór miał każdy i mógł zostać w domu. 

 

Nasza zrzutka dobiegła końca. Za nami także Wielkanocny stół dla osób potrzebujących w czasie epidemii, samotnych oraz bezdomnych, stół dla wszystkich ełczan, który również dzięki ełczanom się ziścił. Było radośnie, wiosennie i pięknie.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować każdemu, kto przyczynił się do realizacji akcji. Zakładając zrzutkę, ustawiliśmy sobie minimalny cel, który pozwoliłby zrealizować nasz plan " wielkanocnego stołu w plenerze". Było to 500 zł. Tymczasem udało nam się zebrać kilka razy tyle, bo ponad 3 tysiące (3306). Tak jak obiecaliśmy resztę pieniędzy przeznaczyliśmy na dodatkowe akcje.

Jesteśmy z Was bardzo dumni, że w tak trudnym dla każdego okresie, w jakim się znaleźliśmy, nie zapomnieliście o tych, którzy tego ciepła na co dzień mają mniej.

Każdą złotówkę zamieniliśmy na coś pysznego, ciepłego, słodkiego a nade wszystko pożytecznego. Coś, co sprawi przyjemność i przypomina, że Święta Wielkanocne, to okres wiosennego odrodzenia, czas niosący nową energię, ciepło i radość, a nade wszystko, że bez drugiego człowieka wszystko traci sens.

Dziękujemy:

♥Urzędowi Miasta za bezpłatne udostępnienie placu, bez którego akcja by się nie odbyła

♥Prezydentowi Ełku Tomaszowi Andrukiewiczowi dziękujemy za maseczki, które otrzymały od niego wszystkie osoby potrzebujące - osobiście! 

♥Bardzo dziękujemy także drugiemu Zajączkowi, Kwiaciarni Badylek – który przyozdobił nasz stół pięknym bukietem, czyniąc na nim wiosnę

♥Dziękujemy Darkowi Buźniakowi za maseczki dla wolontariuszy!

♥Ogromny podziękowania należą się Fundacji Arche i firmie Energo Util, którzy na zbiórkę wpłacili aż po 1000 zł. Firma Energo Util pieniądze wpłaciła bezpośrednio na nasze konto fundacyjne, ale oczywiście przeznaczamy je na zbiórkę

♥Dziękujemy naszemu cichemu darczyńcy, który wpłacił na nasze konto fundacyjne bezpośrednio 430 zł, niestety zechciał pozostać anonimowy. Ale równie mocno dziękujemy za każdy przysłowiowy "grosz" (jest dla nas równie ważny) wpłacony przez:

♥Ryszarda i Sonię Sawickich, Katarzynę Pieczonkę. Dziękujemy Bartkowi, Adze Lewandowskiej, Pablo Escobar, Mai Niemczyk, Kamili, Wioli i Pawłowi, Przemkowi Kosiorkowi, Aleksandrze, Marzence Akuła, Lukowi, Ewelinie makulec, Małgorzacie Sawczuk i wszystkim pozostałym anonimowym darczyńcom, których danych nie widzimy

♥Bardzo dziękujemy także ełckiemu oddziałowi Caritas, który przygotował dodatkowo „prezentowe paczki”

♥ Pierogarni Babci Frani za przygotowane produkty

♥Na koniec Ci, którzy pracowali nie tylko dziś. Dziękuję mojej najlepszej na świecie ekipie od pomagania! Dziękuję dziewczyny Marzena, Magda, Edyta. To wielki zaszczyt otaczać się ludźmi, którzy ciągną ludzi do góry, nigdy odwrotnie! Jestem z Was dumna!

Czując ogromną wdzięczność za włączenie się do zbiórki, chcielibyśmy podzielić się z Wami szczegółową informacją, na co przeznaczyliśmy bądź przeznaczymy zebrane pieniądze.

1000 zł- taką kwotę ze zbiórki przelewamy na konto Pierogarni Babci Frani, która przygotowała dla was paczki z daniami na Wielkanocny Stół.

360 zł- tyle przeznaczyliśmy na bezpłatne posiłki w Pierogarni Babci Frani pod hasłem " Ełk Trzyma Razem" i „Kawę za uśmiech”. W Pierogarni Babci Frani od poniedziałku ( 6 kwietnia) na tablicy, którą przygotowaliśmy przypiętych było 50 paragonów na bezpłatną zupę – każdy, kto tego potrzebuje odpina taki paragon z tablicy i zamawia za darmo zupę do domu. Kupując w restauracji jedzenie, możesz kupić dodatkowo np. zupę, kawę, herbatę, pierogi, ciasto, co zechcesz, wziąć paragon i przywiesić go na tablicy z napisem Ełk Trzyma Razem. Osoba potrzebująca, która przyjdzie do pierograni, będzie mogła otrzymać zawartość paragonu za darmo.

Dzień dobry przy kawie - 10 kaw na wynos – To taki bonus, darmowa kawa na chandrę, jeśli potrzebujesz dawki uśmiechu, chciałbyś poprawić sobie humor, przypomnieć ilu jest wśród Ciebie fajnych ełczan przyjdź do pierogarni po kawę na wynos i pamiętaj, że nie jesteś sam, bo Ełk Trzyma Razem!

400, 31 zł wydaliśmy na prezenty dla osób bezdomnych w Schronisku Monar Markot (Stowarzyszenie Monar ). Kupiliśmy im książki i gry, które pozwolą w sposób ciekawy spędzać wolny czas i mamy nadzieję sprawią trochę radości.

742, 21 zł – przeznaczyliśmy na słodycze, ciasta, i dodatkowe przysmaki, które rozdaliśmy dziś podczas „wielkanocnej uroczystości”

100 - zł na kwiaty na stół – tulipany z Kwiaciarni Tulipan

95, 34 zł – to torebki, opakowania i królik wielkanocny na stół

49,43 zł – przeznaczyliśmy na pomarańcze i jabłka, które rozdaliśmy

200 zł – przeznaczyliśmy na wielkanocny prezent, psią karmę, dla naszej wolontariuszki, która prowadzi tymczasowy dom dla zwierząt. Razem  2978, 56 zł. 

Resztę kwoty ze zbiórki przeznaczamy cele statutowe fundacji - kolejne pomysły i poniesione koszty.

Staraliśmy się, aby akcja odbył się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, tak aby zapewnić Wszystkim i maksymalne bezpieczeństwo.

Życzymy Wam pięknych świąt, pomimo wszystko! Niech nie zabraknie Wam wartości najważniejszych: zdrowia i miłości.

♥Dziękujemy Ełk!

Filmik z uroczystościhttps://www.youtube.com/watch?v=m4JPsikuztI

IMG 7920

 

Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska